Що таке барбершоп відміну від перукарні, 5 популярних послуг

10 послуг, які пропонують сучасні барбершопи

Що таке барбершоп? Незнайоме і не дуже зрозуміле іноземне слово. Нижче – розповідь про те, що воно означає, як виникло, а також для чого потрібно це заклад.

У російської дійсності поняття «чоловіча перукарня» взагалі відсутнє. Але стрімко зріс інтерес чоловічої половини людства до зовнішності і кваліфікованому догляду за обличчям, бородою і волоссям привів до виникнення барбершопов – сучасних чоловічих перукарень.

Що таке барбершоп

Це слово точно чули багато наших читачів, однак пояснити, що воно означає і чим відрізняється барбершоп від звичайної перукарні, здатні не всі. Спробуємо разом розібратися в хитросплетіннях сучасного новомови.

Значення слова

Слово «барбершоп» родом з англійської мови і складається з двох коренів – «Барбер», тобто чоловічий майстер-перукар, і «шоп» – магазин ». Слово «Барбер» походить від слова «барба» – борода. Хто такий Барбер? Це цирульник, людина, що займається стрижкою борід.

Історія появи

Історія появи назви барбершоп набагато коротше, ніж існування спеціалізованих установ, в яких надавали всілякі перукарні (і медичні) послуги для чоловіків.

Уже в Стародавній Греції з'явилися перші перукарні, якими користувалися виключно чоловіки (жінки дбали про свою красу в стінах будинку). Стрижка та завивка волосся, оформлення борід були самої буденною процедурою по догляду за собою в Стародавній Греції.

Одночасно перукарні служили і місцем для спілкування греків. Виникла мода на поголені обличчя не применшуючи популярності перукарів – кожні кілька днів цивілізований грек потребував гоління.

Фото: https://pixabay.com/illustrations/shaving-grooming-vintage-man-kit-954420/

Мода на поголені обличчя і послуги цирульників не обійшла стороною і Древній Рим. І перукарні і раніше служили місцем неформального спілкування чоловіків. Нерідко цирульники розташовувалися в лазнях. Мода на гладкі особи проіснувала аж до занепаду Римської імперії.

У середні століття мода на бороди повернулася. Популярність цирульників трохи зменшилася, але функції лікарів вони виконували справно.

У 1850 році була заборонена медична діяльність перукарів. Тоді ж посилилося поділ перукарень на чоловічі і жіночі. Практично цей момент і можна вважати початком появи barber shop в сучасному розумінні цього слова. У 1886 і 1887 роках почали утворюватися профспілки Барбер – майстрів чоловічих стрижок, фахівців по догляду за бородою і вусами.

Відмінність від перукарні

У перукарні усі послуги чоловічій половині людства виявляються в мінімалістичному стилі – просто стрижка і укладка волосся (рідко вусів і бороди, не в кожній перукарні є такий майстер!), Манікюр і педикюр (якщо ви зважитеся на ці процедури в жіночому оточенні). І це все.

У барбершопе не тільки виконають стрижку і укладку волосся, вусів і бороди, але і зроблять їх моделювання, проведуть процедури, що відновлюють або стимулюють ріст волосся, зроблять маску або компрес на обличчя, при необхідності забарвлять волосся або тільки зафарбувати сиві пасма.

Причини популярності барбершопов

Сучасні перукарні – практично жіночий світ. На десяток жіночих майстрів в перукарні працює всього один чоловічий майстер (жіночої статі), та й той сиротливо тулиться біля входу або сором'язливо відділений в невеликий зал.

Жінки йдуть в перукарню не тільки зробити зачіску і манікюр-педикюр та виконати певні процедури по догляду за зовнішністю, а й пощебетать з перукарем або подругами про все на світі, розслабитися і поніжитися.

Чоловіки ХХI століття стежать за своєю зовнішністю не менш жінок. Але чисто психологічно витримати жіночу атмосферу в перукарні здатний не кожен.І догляд за собою в стриманою і розкішно-брутальної обстановці цирульні 21-го століття набагато більше відповідає чоловічому менталітету.

У клуб не ходять на годину. Відвідування закладу вимагає часу і грошей – не кожен може ці ресурси в своєму житті виділити. А в барбершопе оптимально поєднується догляд за собою і атмосфера елітного клубу. Часу на стрижку або гоління в поєднанні з релаксом потрібно зовсім небагато.

Які послуги пропонують барбершопи

У сучасному барбершопе надають практично всі ті ж послуги, що і в дамському салоні краси.

В хорошому чоловічому салоні виконують:

  • чоловічу стрижку і корекцію зачіски;
  • укладку;
  • маскування сивини, забарвлення;
  • моделювання брів;
  • манікюр;
  • педикюр;
  • стрижку і укладку вусів і бороди;
  • моделювання вусів і бороди;
  • королівське гоління;
  • догляд за волоссям, бородою, вусами, шкірою обличчя.

Десятиліття існування моди на чисто виголені особи зробила стрижку лідером в сфері перукарських послуг. В епоху перукарського чоловічого мінімалізму стрижка часто була єдиною процедурою, якою користувалися радянські чоловіки.

Вдала Барбер стрижка і укладка допоможуть приховати недоліки і підкреслити достоїнства особи. Стрижки діляться на три великі групи: класичні, спортивні та креативні. Барбер підбере відповідну до лиця стрижку і стильну укладку.

Фарбування волосся

На пострадянському просторі чоловіки рідко фарбують волосся. Але ж забарвлення може допомогти кардинально змінити образ або надати волоссю рівний і красивий колір і доглянутий вигляд. За допомогою спеціальних фарб можна повністю зафарбувати сивину, яка не подобається або не прикрашає деяких чоловіків.

За допомогою фарби можна кардинально змінити колір волосся – синій, зелений, фіолетовий відтінок додадуть незвичайність і креативність образу молодої людини. Цікаві ефекти дає мелірування.

Гоління небезпечною бритвою

Традиційний спосіб гоління – небезпечною бритвою. Після нього шкіра обличчя залишається ідеально гладкою. Але для такої процедури потрібно ідеальна точність і відмінна координація рухів барбера.

Найкращий спосіб – королівське гоління. Після нанесення масла або крему і легкого масажу шкіру обличчя розпарюють за допомогою двох послідовних компресів. Потім наносять піну і з філігранною точністю видаляють щетину.

Накладають прохолодний компрес, щоб закрити пори, на чутливу шкіру накладають маску. Останній етап – лосьйон після гоління і знову прохолодний компрес. Процедура займає приблизно 40 хвилин.

Нерідко за королівське видають звичайне гоління небезпечною бритвою. Основні відмінності – накладання декількох гарячих, а потім холодних компресів, час проведення процедури (приблизно 40 хвилин).

Витрачений час окупиться чудовим настроєм і ідеальним зовнішнім виглядом.

Моделювання та догляд за вусами та бородою

Борода і вуса – в тренді сучасної чоловічої моди. Креативна форма бороди успішно перетворює її власника в брутального вікінга, рафінованого інтелектуала або харизматичного донжуана. Вдало підібрана форма бороди додасть шарм і мужність її власнику, скоректує форму особи, приховає шрами і недоліки шкіри.

Хто такий цирульник? Це не просто майстер зі стрижки бороди, це і стиліст, і модельєр, і косметолог в одній особі. Творча професія. Підібрати форму вусів і бороди допоможе процедура моделювання. Досвідчений Барбер з урахуванням побажань клієнта і типу обличчя вибере форму бороди, підстриже і проведе окантовку за допомогою небезпечної бритви.

Моделювання вимагає високої кваліфікації від барбера і вимагає великих витрат часу, ніж звичайна стрижка. Перед моделюванням необхідно відростити волосся, щоб волоски до моменту моделювання були однієї довжини.

Для стайлінгу використовують використовують спеціальні гелі або віск. Засіб для стайлінгу підбере Барбер в залежності від густоти і товщини волосся і форми вусів і борідки.

Надати рослинності на обличчі ідеальний вид допоможе регулярний догляд, стрижка і укладка у професійного цирульника.

Чоловічий манікюр і педикюр

Гігієнічний манікюр і педикюр – не примха, а необхідна процедура для сучасних чоловіків. Саме руки видають, наскільки молода людина стежить за своєю зовнішністю. Грубі руки з задирок видають неакуратність і (або) закомплексованість. Або взагалі відсутність інтересу до власної зовнішності.

Те ж відноситься до педикюру, хоча ноги виставляють на огляд набагато рідше, ніж руки.

Вартість послуг

Вартість послуги барбера різниться в залежності від регіону, класу барбершопа і послуг, що надаються. У великих містах існують десятки барбершопов, в невеликих містечках чоловічий салон може бути тільки один. Ціна послуг в провінції і в Москві або Санкт-Петербурзі може відрізнятися в рази.

висновок

Барбершоп – гібрид перукарні і елітного клубу, місце, де сучасні чоловіки можуть присвятити час відпочинку в чисто чоловічій компанії і подбати про свій зовнішній вигляд – зробити стрижку, окантувати і підстригти бороду, ненав'язливо поспілкуватися з цікавими людьми за порцією віскі або кухлем пива. Барбершоп – слово, яке міцно зайняло своє місце в словнику російської мови в ХХI столітті.