Дієта Дюка меню на кожен день, 4 важливих етапу, відгуки, критика

5 найважливіших принципів дієти Дюка + думка лікарів

Коли жінка твердо вирішила схуднути і починає шукати в інтернеті найкращу дієту, що дає мало не миттєвий результат, то її складно зупинити. Особливо після того, як вона прочитає хвалебні дифірамби на користь того чи іншого методу. Сьогодні ми з вами дізнаємося, що таке дієта Дюка, наскільки вона ефективна, розвінчаємо міфи і познайомимося з критикою.

Дієта Дюка – все найважливіші нюанси

Дієта по Дюканов заснована на вживанні продуктів з великим вмістом білка і сприяє схудненню від півтора до п'ятдесяти кілограмів. Заманливо? Звісно!

Але наскільки це безпечно для здоров'я? Давайте розбиратися.

особистість автора

Французький лікар загальної практики П'єр Дюка, дієта якого свого часу розбурхала мільйони людей, які страждають зайвою вагою, розробляв її протягом двадцяти років.

В середині сімдесятих років минулого століття з ожирінням боролися за допомогою дієтичного харчування, що включає в себе низьковуглеводні продукти. Дюка же винайшов нову методику, що складається з чотирьох етапів – атаки, чергування, закріплення і стабілізації, – які дозволяють не просто схуднути, а й підтримувати вагу в незмінному стані.

В даний час П'єр Дюка офіційно не є медиком, ще в 2012 році Рада лікарів Франції порахував неприпустимим популяризувати досить сумнівну дієту і перетворювати офіційну медичну практику в джерело особистого доходу. В результаті Дюка пішов з медицини «за власним бажанням». Ще через два роки його виключили і з лікарського реєстру.

В молодості Дюка подавав великі надії як лікар-невропатолог. Дієтологом він став абсолютно випадково після того, як до нього звернувся пацієнт, що страждає зайвою вагою, на тлі якого розвинулася серйозна депресія. Дюка запропонував йому новий раціон, що складається тільки з нежирних сортів м'яса і чистої води. Завдяки цій жорсткій монодиете пацієнт за тиждень скинув п'ять кілограмів.

З тих пір Дюка зайнявся вивченням продуктів, багатих білком, і їх впливом на організм людини. Після двадцяти років він написав книгу «Я не вмію худнути», яка розійшлася тиражем більше десяти мільйонів по всьому світу. З цього моменту і почався зоряний час колишнього невропатолога.

Основні принципи

 • Дозволені продукти. Худне дозволено вживати продукти, багаті тваринним і рослинним білком, які досить легко засвоюються організмом і сприяють схудненню. Кількість таких продуктів – більше ста, тобто дієта досить комфортна в плані різноманітних страв.
 • Рух. В обов'язковому порядку необхідна фізичне навантаження – ранкова зарядка, спортзал або хоча б піші прогулянки по пересіченій місцевості. Ну або можете щодня робити прибирання в квартирі, енергійно рухаючись з ганчіркою для підлоги. Тут, як то кажуть, кожен сам вибирає, як підвищити активність, – фітнес або прополка бур'янів на городі.
 • Вода! Не забувайте пити чисту воду по півтора-два літри в день.
 • Висівки. Вони необхідні як джерело клітковини, яка сприяє правильним травним процесам.
 • Калькулятор. Перш ніж починати дієту, потрібно розрахувати вагу по Дюканов, щоб знати, скільки днів потрібно приділити тому чи іншому етапу. Існує спеціальний калькулятор, ви його легко можете знайти в інтернеті і на сторінках, присвячених даній дієті. В запропоновану форму необхідно ввести вік, зріст, вага і ступінь щоденної фізичної активності. Підрахунок проводиться моментально і абсолютно безкоштовно.

Думка лікарів про дієту

Якщо повністю виключити з раціону вуглеводи або значно скоротити їх кількість, то організм волею-неволею, але почне брати відсутню енергію, розщеплюючи жир. Ось тільки спочатку він витратить всі запаси глікогену, що зберігаються в печінці, а вже потім добереться до жирових запасів на боках і стегнах.

Глікоген – це енергетичний резерв, завдяки якому організм може швидко заповнити недолік глюкози. Його кількість в печінці у дорослої людини складає 100-120 г.

Якщо спустошити запаси глікогену, то почнеться кетоз – розщеплення жиру з утворенням великої кількості кетонових клітин (ацетону). Висока концентрація в крові глюкози і ацетонових тіл може привести до кислотно-лужного дисбалансу в бік підвищення кислоти. Тривале порушення вуглеводного обміну в результаті призводить до діабетичної кетоацидотической комі.

Низьковуглеводні дієти особливо небезпечні для людей, у яких порушений обмін речовин, причому вони про це можуть навіть не знати, оскільки при звичному раціоні ці порушення ніяк не проявляються. В результаті може розвинутися ацидоз, який проявляється частими головними болями, хронічною втомою, аритмією або прискореним серцебиттям, постійною сонливістю і слабкістю.

Американський лікар і визнаний фахівець з ожиріння і правильному зниження ваги Луріс Арон жорстко розкритикував методику Дюка. Він вважає, що вона завдає серйозної шкоди ниркам через тривале вживання білка і може в підсумку привести до ниркової недостатності.

Фото: https://pixabay.com/photos/nurse-stethoscope-medicine-2141808/

З чотирьох етапів тільки останній не завдає шкоди здоров'ю. До того ж людина слабка і не може жити в постійних обмеженнях, а зрив і послаблення обов'язково повернуть так важко скинуті кілограми.

Етап № 1. Атака

Це самий жорсткий і складний період. Зазвичай він не перевищує семи днів, більш точну цифру вам покаже калькулятор Дюка.

У цей час потрібно повністю виключити вуглеводи з раціону і збільшити вживання білкових продуктів. Організм насичується протеїном, перебудовує обмін речовин і стрімко знищує жирові відкладення.

Кожен ранок починається з ложки вівсяних висівок. Протягом дня можна їсти будь-які продукти з дозволеного списку і в необмеженій кількості. Їх потрібно запікати, відварювати або готувати на пару. Не забувайте про воду, оскільки більшість напоїв заборонені, вона становить мало не єдине джерело рідини.

Організм починає перебудовуватися, тому не варто повноцінно займатися спортом, краще обмежитися пішими прогулянками або нескладної гімнастикою.

Можлива втрата у вазі – 2-5 кг.

Етап «Атака» дійсно дозволяє знизити вагу на енну кількість кілограмів (у кожного цей показник індивідуальний), але це відбувається не за рахунок спалювання жиру, а за допомогою зневоднення. Але худнуть бачать зміна значень на вагах, надихаються і продовжують посилювати дисбаланс в харчуванні.

Організм відчуває удар за допомогою практично повного виключення з організму вуглеводів. Людина починає відчувати слабкість, стомлюваність, дратівливість. В цей час його домашнім і колегам краще триматися від нього подалі – перепади настрою можуть надовго зіпсувати емоційний фон в сім'ї та колективі.

Що відбувається насправді? Надлишок білка токсично діє на нервову систему, оскільки розщеплюється на амінокислоти і відбувається велике виділення аміаку. Організм не отримує звичні елементи через відсутність вуглеводів, без клітковини перестає правильно працювати кишечник, а значить, запори забезпечені.

До того ж першими білковий удар зустрічають печінку і нирки. Якщо вони слабкі або не готові до подібних навантажень, то можна очікувати спалах різних захворювань.

З боку серця і судин ви теж отримаєте проблему у вигляді необмеженого надходження в організм шкідливого холестерину.

Вуглеводи необхідні людині, щоб правильно розщеплювати білки і жири. Якщо вони не будуть надходити в організм, то його чекає обов'язковий дисбаланс, порушення обмінних процесів і інтоксикація.

Під час «Атаки» надлишок білка швидко починає виводити воду, що істотно збільшує ниркову навантаження.До того ж розумний організм намагається захиститися і намагається всіма способами затримати в собі дорогоцінну рідину. У підсумку, при зміні етапів і введення більш сприятливих умов дієти багато хто починає помічати набряки навіть після одного з'їденого помідора.

Повна відсутність жирів на цьому етапі може призвести до старінням шкіри, псується зір, волосся і нігті. Кістки стають більш крихкими і ламкими, погіршується мозкова активність, з'являються проблеми репродуктивної системи.

Після «Атаки» людина себе почуває вичавленої ганчіркою, ні на що не здатні – млявість, сонливість, перебої в настрої від спалахів агресії до повної апатії. Організм усіма силами намагається сигналізувати про проблеми, але худнуть наполегливі і цілеспрямовано рухаються до наступної фази дієти Дюка.

Але ми не менш наполегливі і скоро доберемося і до неї.

дозволені продукти

Цей етап включає в себе 72 найменування продуктів, які багаті білком, їх ви можете знайти на сайтах, що рекламують цю дієту. Серед них – нежирне м'ясо, птиця, риба і морепродукти, молоко і його похідні з низьким вмістом жиру, яйця. Правда, протягом дня можна з'їсти тільки два повноцінних яйця з жовтком і білком, а якщо жовток виключити, то обмеження знімаються – їжте скільки влізе.

Обов'язково доведеться розпрощатися з:

 • кавою і чаєм;
 • сіллю, гірчицею і приправами;
 • оцтом;
 • усіма видами зелені – ніяких трав, овочів, фруктів і взагалі повна заборона на рослинну їжу;
 • маслом і жирами, як рослинного, так і тваринного походження;
 • алкоголем і більшістю напоїв.

Їсти можна тільки і виключно білкову їжу!

Меню на тиждень

Варена печінку, кефір.

Рецепти дієти Дюка для фази «Атака»

Щоб не винаходити велосипед і не придумувати, що б таке приготувати, можна використовувати вже готові рецепти по Дюканов.

Відбивні з нежирного фаршу

Можна взяти абсолютно будь-нежирне м'ясо – куряче філе, індичку, кролика або яловичину. Його дрібно рубають або пропускають через м'ясорубку, додають сире яйце, а потім гарненько відбивають і формують плоскі коржі.

Кожна коржик вмочається в яйце і панірують у вівсяних висівках. Готують відбивні на грилі, в мультиварці в режимі «Випічка» або смажать на тефлоновій сковороді без масла.

Курячий суп

Тут все просто. Куряча грудка відварюється до готовності, нарізається на дрібні шматочки або перемелюється блендером і закидається назад в киплячий бульйон. Пару яєць збивають виделкою і вливають тонкою цівкою в бульйон. Через кілька хвилин протеїновий супчик готовий.

сирники

У знежирений сир вбивають курячі яйця, додають кілька ложок висівок і замінник цукру. Всі інгредієнти добре змішуються, розкладаються по силіконовим формочках і готуються будь-яким доступним способом – в духовці, в мультиварці в режимі «Випічка» або на пару.

Етап № 2. Чергування, або «Круїз»

Це найважливіша стадія в схудненні за методикою Дюка. На другому етапі починається бажане послаблення. У чому воно полягає?

До дозволеним раніше 72 продуктам додаються ще 28, це в основному овочі. Тривалість періоду залежить від передбачуваної втрати ваги – на один кілограм відводиться один тиждень.

У цей період відбувається чергування протеїнових і білково-овочевих днів. Організм вже кілька звик до «знущанням» і погрішностей харчування, тому втрата ваги буде не такою активною.

Якщо потрібно позбутися від п'яти кілограмів, то режим чергування буде через один – день протеїновий, день білково-овочевої. Від 5 до 10 кг – схема 2/2 або 3/3. А понад десять кілограмів – 5/5.

І якщо в першій фазі можна було їсти необмежену кількість білкових продуктів, то тут порції овочів регламентовані.

Отже, що ми маємо на цьому етапі? Чи не 72 продукту, а цілих 100! Це просто свято живота!

Період схуднення досить тривалий, доведеться дотримуватися особливої ​​графіка – чергування білкових і протеїнової-овочевих днів до тих пір, поки вага не прийде до бажаної цифри.Якщо вам потрібно скинути десяток кілограмів, то за три місяці, можливо, ви і не доведете себе до могили. Але страшно подумати, якої шкоди завдають собі ті, кому треба позбутися 30-40-50 кг!

До речі, фрукти і складні вуглеводи до сих пір знаходяться під суворою забороною. Добре, що є клітковина у вигляді висівок і ввели в раціон овочі – вже якесь послаблення.

дозволені продукти

У цей період допускається вживання сирих, відварних, запечених або приготованих на пару овочів. Можна урізноманітнити свій раціон чуточкой сухого вина (не більше 100 г), нежирним сиром, гірчицею, знежиреними молочнокислими продуктами, а також:

 • помідорами і огірками;
 • морквою;
 • капустою;
 • буряком;
 • стручкової квасолею;
 • кабачками;
 • грибами;
 • редискою;
 • баклажанами;
 • спаржею;
 • гострим червоним перцем.

Але не забувайте, що смажити або додавати масло категорично заборонено. І обов'язкові висівки ніхто не відміняв, на цьому етапі їх щоденний прийом збільшується до двох столових ложок.

Заборонено вживати такі продукти:

 • крахмалосодержащие – картопля, авокадо, бобові, артишоки, кукурудзу;
 • будь-які злаки;
 • соуси промислового приготування – майонез, кетчуп та інші;
 • десерти і випічку;
 • жир.

Фото: https://pixabay.com/photos/tart-jam-dessert-pastry-food-2554401/

Меню на тиждень

Терта свіжа морква.

Стейк з яловичини.

Свіжі овочі – помідори, огірки, зелень.

Рагу з овочів з шматочками курячої грудки.

Знежирений кефір або молоко.

Парові рибні котлети з зеленню.

Нежирне відварене м'ясо.

Омлет з зеленню.

Котлети з індички.

Молоко з низьким відсотком жиру.

Парові котлети з овочами.

Рецепти дієти Дюка для етапу «Чергування»

На цьому етапі кулінарні можливості значно розширюються, і рецепти Дюка більш численні і різноманітні.

Сирно-куряча закуска з кабачків

Куряче філе дрібно робиться або пропускається через м'ясорубку. У фарш додаються спеції, цибулю і часник.

Кабачки нарізати кружечками, серединка вирізається, щоб склалося поглиблення, в яке викладається фарш, колечко помідора, сир і посипається чорним перцем.

Закуска запікається в духовці протягом півгодини.

фаршировані печериці

Святковий рулет з шпинату з лососем

 • Заморожений шпинат (400 г) розморожують і добре віджимають від зайвої рідини.
 • П'ять курячих яєць змішують з чвертю склянки молока низької жирності і збивають.
 • З'єднують яєчну суміш зі шпинатом і перемішують до отримання однорідної маси.
 • На деко покласти силіконовий килимок і розподілити по ньому шпинат з яйцем рівним шаром.
 • Запікати потрібно буквально 10-15 хвилин при температурі 180 ° С, головне, постарайтеся не пересушити.
 • Після запікання шпинатний пласт змащується м'яким нежирним сиром, зверху викладаються скибочки слабосоленої лосося і загортається в рулет.
 • Отриманий рулет обертається харчовою плівкою і відправляється в холодильник на кілька годин, а краще всього на ніч.

Етап № 3. Закріплення, або Консолідація

Втрачену вагу потрібно зберегти. Саме на це і спрямований третя фаза дієти.

 • У раціон додається ще ряд продуктів, дозволяється двічі на тиждень влаштовувати «свято живота» з калорійними стравами. Розмір порції не повинен перевищувати 220 м
 • Як мінімум раз на тиждень доведеться їсти чисто білкову їжу. Цей день адепти дієти називають «Білковий четвер», але ви можете вибрати будь-який інший день тижня, але бажано, щоб він відбувався після «святкових» надмірностей.
 • Обов'язкових висівок потрібно щодня з'їдати вже 2,5 столових ложок. І не забувайте пити чисту воду – не менше півтора літрів в день.

Якщо ви залишилися живі і порівняно здорові після перших двох етапів, то продовжимо аналізувати наш захоплюючий квест «Як зіпсувати собі здоров'я в гонитві за ідеальною фігурою, а заодно познущатися над собою коханим».

Теорія говорить, що тіло будь-якими шляхами буде прагнути повернути назад втрачені кілограми.Воно цього пристрасно жадає, ви, відповідно, цьому не менш пристрасно намагаєтеся чинити опір.

Ну, що можна сказати, організм виснажений, зневоднений, позбавлений багатьох корисних речовин. А зараз йому дають сто грамів цільнозернового хлібця в день, невелику порцію фруктів і «бенкет» з одноразового прийому в тиждень складних вуглеводів, після якого потрібно влаштовувати розвантажувальний день на чистому білку.

Причому це неймовірне знущання має тривати дуже і дуже тривалий час, що може призвести до зривами, після яких вам адепти дієти скажуть, що «самі винні».

Знову починають турбувати проблеми з нігтями, шкірою і волоссям. Той, що худне відчуває слабкість, розбитість, сонливість, часто виникає озноб. Загалом, в черговий раз все погано.

дозволені продукти

На цьому етапі можна ввести в раціон:

 • фрукти, крім бананів і винограду (максимум 100 г в день);
 • хліб з цільнозерновий борошна (буквально дві скибочки);
 • сир з низьким вмістом жиру;
 • овочі з великим вмістом крохмалю – бобові, рис, картопля і кукурудзу;
 • макарони з твердих сортів пшениці;
 • трохи меду;
 • спеції.

Само собою, продукти з перших двох фаз зберігаються.

Меню на тиждень

Скибочку цільнозернового хліба.

Салат зі свіжих овочів.

Сирний мус з шматочками фруктів.

Бісквіт з ягодами.

Салат зі свіжих овочів.

Скибочку цільнозернового хліба.

Коктейль з морепродуктів.

Рецепти по Дюканов

Салат зі слабосоленої сьомгою

Інгредієнти:

 • сьомга – 150 г;
 • листя салату;
 • помідори черрі – 5-7 шт .;
 • зелене яблуко – 1 шт .;
 • свіжі огірки – 2 шт .;
 • сир Фета – 140 г;
 • сік лимона – 3 ст.л .;
 • цукор – 2 ч.л .;
 • винний оцет – 1 ч.л .;
 • червоний перець – за смаком;
 • оливкова олія;
 • рубана зелень кінзи або петрушки.

Всі компоненти салату нарізати на довільні шматочки, перемішуються і заправляються лимонним соком. Такий салат можна приготувати на святковий стіл, і ваші гості навіть не будуть підозрювати, що їдять блюдо від Дюка.

Вершковий суп з лососем

Інгредієнти:

 • філе лосося – 300 г;
 • ріпчаста цибуля – 2-3 головки;
 • нежирні вершки – 100 мл;
 • картопля – 2-3 шт .;
 • невелика морква – 1 шт .;
 • зелень, спеції – за смаком;
 • рослинне масло для смаження.

Спочатку потрібно зварити бульйон з філе червоної риби і целиковой цибулини. Решта цибулю дрібно нарізають і присмажується разом з натертою морквою.

Картопля чиститься, ріжеться звичним способом на кубики або скибочки. З бульйону дістається рибка і подрібнюється.

Овочі, риба і спеції відправляються в киплячий бульйон на 20-30 хвилин. Після того, як картопля звариться, можна додавати вершки.

Перед подачею в тарілку насипають дрібно посічену зелень.

Рибні котлети з сома

Філе риби перекручується через м'ясорубку разом з цибулею і замоченим в молоці хлібом. У фарш вбивається яйце, додаються спеції, сіль, можна натерти на дрібній тертці велику картоплину для більшої соковитості.

Формуються котлетки, панірують у вівсяних висівках і підсмажують на олії.

Етап № 4. Стабілізація

І нарешті на цьому етапі можна їсти все, що душі завгодно, якщо слідувати обов'язковим правилам.

 • Один раз в тиждень потрібно їсти виключно білкову їжу.
 • Щоденна порція висівок не відміняється – тепер їх потрібно з'їдати по три столових ложки.
 • Споживання води повинно залишитися незмінним – не менше півтора літрів в день.
 • Раціон потрібно максимально збалансувати. Для цього рекомендується щодня вживати шматочок сиру, два крахмалосодержащих овоча, пару шматочків цільнозернового хліба, овочі, білкові продукти, а також фрукти як десерт.
 • Розмір трапези повинен бути помірним – краще частіше, чим більше.
 • Жирну рибу краще замінити іншими морепродуктами.
 • Обов'язкові фізичні навантаження повинні бути збережені. Введіть за правило підніматися по сходах пішки, уникаючи ліфтів.
 • Намагайтеся уникати стресу.

Фото: https://pixabay.com/photos/ability-active-activity-addiction-4008601/

Ці рекомендації ви повинні виконувати довічно, якщо не хочете знову набрати зайву вагу.

Як тільки були досягнуті бажані результати, велика частина тих, що худнуть зривається і пускається у «Пуститися берега». Вони повертаються до колишнього раціону харчування і починають Є!

Якщо ви примудрилися дістатися до останньої стадії дієти Дюка і при цьому не отримали проблем зі здоров'ям, то вам потрібно прижиттєво поставити пам'ятник. Зазвичай на фініші можна зустріти нещасних людей, у яких порушений метаболізм і які придбали безліч супутніх проблем – нерегулярні місячні, облисіння, тьмяна і сіра шкіра, запори, камені в нирках і жовчному міхурі.

А тепер подумайте, навіщо вам були потрібні ці муки, якщо за той же рік ви змогли б схуднути, просто прибравши з раціону швидкі вуглеводи, ковбаску, смажену їжу і соління? При цьому не потрібно було б себе обмежувати сотнею продуктів і позбавляти організм так необхідних йому складних вуглеводів.

Протипоказання

Дієта Дюка категорично заборонена людям, що страждають:

 • захворюваннями нирок і нирковою недостатністю;
 • холециститом;
 • проблемами з тиском;
 • порушеннями серцево-судинної системи;
 • виразкою шлунка;
 • дискінезією кишечника;
 • атеросклерозом;
 • камінням в жовчному міхурі.

Не варто експериментувати над собою майбутнім і годуючим матусям, хоча Дюка і розробив спеціальну методику для вагітних. Утримайтеся від подібного «лікування» ожиріння у дітей, підлітків і літніх людей.

Плюси і мінуси дієти по Дюканов

Якщо вірити творцеві дієти, то переваги методики схуднення полягають в наступному.

 • Протягом тривалого часу вага залишиться незмінним після схуднення до потрібних значень.
 • Дієта абсолютно безпечна і високоефективна.
 • Можна їсти дозволені продукти в будь-якій кількості і коли завгодно. А враховуючи, що їх більше ста, ви завжди зможете урізноманітнити своє меню смачними стравами.
 • Результат помітний вже з перших же днів.

Здавалося б – їж скільки хочеш і коли хочеш, і худни! Казка! Але якщо зняти рожеві окуляри і копнути глибше, то перед нами виникає сувора дійсність у всій своїй красі. А саме.

 • Жири практично повністю виключені з раціону, а це загрожує погіршенням стану шкіри і безліччю захворювань – розвивається атеросклероз, порушується обмін холестерину, пригнічується робота репродуктивної системи, погіршується загальний психічний стан, оскільки нервова система не працює належним чином.
 • Раціон незбалансований, а значить, організм недоотримує корисних речовин і елементів, його захисні функції (імунітет) знижуються. Щоб це виправити, потрібно постійно приймати вітамінно-мінеральний комплекс, і ще не факт, що він допоможе.
 • Будь-яке обмеження і відмова від певних продуктів призводить до «шоку» для організму. Йому доводиться звикати і підлаштовуватися до нових умов, тому людина починає відчувати слабкість, стомлюваність, у нього знижується працездатність.
 • Згідно дієті, щодня потрібно вживати вівсяні висівки, а вони на кожному розі не продаються.

Відгуки жінок і чоловіків, схудлих за допомогою цієї дієти

Відгуки про дієту Дюка вельми суперечливі, але вони стоять, щоб з ними ознайомитися.

 • Схудла на Дюканов на 13 кг, пройшла всі етапи, але після від солодкого було не відірвати і природно все повернулося. Зараз правильне харчування плюс спорт, вага йде повільно, але немає такої тяги до солодкого.
 • У мене подруга на цій дієті сидить і прямо в захваті. А я не змогла, бо цілий день жувати порожній сир – це жесть, і до м'яса не додав овочів теж капець просто. Загалом для себе зрозуміла, що ця дієта точно не для мене.
 • Сама пройшла через цю дієту, на декілька тижнів Чергування завила вовком, посадила шлунок і окрім негативу нічого писати не хочеться.
 • Я проти Дюка. Все батьків переконати намагаюся. Вони на ньому півроку сиділи і знову хочуть повернутися до нього.
 • У мене свекруха теж сиділа на цій дієті, в 60 років.І так, до речі, схудла … тільки зі шлунком таких проблем огреблі.
 • Все-таки ця дієта далека від правильного харчування і це потрібно враховувати. Обмеження вуглеводів – це не самий здоровий варіант для схуднення. Не можна їсти фрукти і ягоди, а це значне джерело вітамінів. Але якщо дотримуватися всіх рекомендацій і довести справу до кінця, то методика дуже ефективна.
 • За місяць пішло п'ять кілограмів, але почалися неабиякі проблеми з нирками – довелося кинути.
 • Ефективно знижує вагу, але холестерин неухильно повзе вгору.
 • Смачно і ситно, ефективно для людей з великою вагою. Якщо скинути потрібно до п'яти кілограмів, то краще не починати – надто дорого по грошах і багато мороки.
 • Кілограми йдуть, але незмінно повертаються …

висновок

Кожна людина є ковалем свого щастя, а також вирішує, як йому розпорядитися своїм тілом. Його можна пестити і леліяти як лежачи на дивані, так і займаючись спортом у спортзалі. Або піддати його екстремальним навантаженням у вигляді популярних, але досить витончених дієт, типу методики Дюка.

Ми ні в якій мірі не обмежуємо вашу свободу і не намагаємося відрадити від прийнятих рішень. Просто любите себе, не ставте непоправні експерименти над організмом і будьте здорові!