Як спіймати щура 4 смертельних пастки і 12 народних коштів ісстребленія гризунів

Щур в будинку: як позбутися від несподіваного гостя або 4 пастки для гризунів зі смертельними наслідками

Своєрідним стереотипом є думка, що поява щурів можливо тільки у власних будинках, але ніяк не в квартирах. Однак в міському середовищі для щурів є чимало привабливого. Відмінним житлом для них стають підвали, горища, захаращені під'їзди, а також сміттєпроводи. Відповідно, частіше за інших жителів квартир від нашестя гризунів страждають мешканці перших поверхів.

Поява в квартирі щури – це останнє, про що мріє будь-яка розсудлива людина. І справа не тільки в тому, що ці гризуни шкодять запасам, здатні зіпсувати проводку, перекушуючи дроти, і нашкодити домашнім тваринам.

Небезпека в тому, що гризуни є переносниками різних найнебезпечніших інфекційних захворювань. Сусідство з таким небезпечним гостем навряд чи доведеться комусь до смаку.

Перш ніж приступити до винищення нового сусіда, варто дізнатися, яким чином тварина потрапила в квартиру, і закрити прохід. Щури – дуже хитрі й ненажерливі тварини. Вони використовують будь-які лазівки, щоб опинитися в будинку і вирішити питання з їжею.

Корисні поради в боротьбі з гризунами

Щоб боротьба з щурами виявилася успішною і після певного проміжку часу вам не довелося починати все спочатку, важливо дотримуватися простих правил.

Розглянемо основні рекомендації.

 • Перевірте всі стіни на предмет утворення щілин і дірок в стінах. В іншому випадку ваша війна буде нескінченною.
 • Підтримуйте в будинку зразковий порядок. Щури – рознощики бруду та інфекцій, тому і місце перебування підбирають відповідне. Якщо у вашій квартирі завжди буде підтримуватися порядок, тваринам тут буде просто нічого робити.
 • Розберіть захаращені ділянки простору, непотрібні речі винесіть на смітник.
 • Не залишайте в раковині брудний посуд на довгий термін.
 • Перекрийте незваним гостям доступ до питної води і їстівним припасів. Приберіть всі овочі в холодильнику, а для зберігання круп придбайте скляні контейнери.

Народні засоби позбавлення від гризунів

Існує чимало способів виведення щурів народними засобами.

Можливо, деякі з них підійдуть саме вам.

 1. Одним із засобів, що відлякують гризунів, є наповнювач для котячого туалету. Невелика кількість цього наповнювача необхідно помістити в отвори, через які вони пробралися в квартиру. Через побоювання кішок щури підуть і назавжди забудуть до вас дорогу.
 2. Також щури не переносять запаху м'яти. Тому маслом цієї рослини можна змастити ватяні кульки і помістити поруч з норою.
 3. Одним з екзотичних способів того, як позбутися від щурів, є пір'я сови. Можна спробувати налякати їх, помістивши пір'я до них в нори.
 4. Мелений перець дуже шкідливий для щурячого організму. Через нього щури втрачають здатність нормально дихати і вмирають. Варто всього лише посипати перцем поблизу їхнього житла.
 5. Також згубний для гризунів лавровий лист через їх звички їсти все підряд.
 6. Ще один народний метод боротьби з щурами – цибуля. Необхідно нарізати цибулину і розмістити її шматочки біля нір.

Якщо народні методи не вселяють вам довіри, варто звернути увагу на різні пастки для пацюків, які можна виготовити в будинку самостійно.

Способи винищення пацюків в квартирі

На сьогоднішній день існує величезна безліч варіантів позбавлення від щурів в домашніх умовах. Все, що залишається, – вибрати той варіант, який підходить саме вам.

 1. вусатий помічник. Найочевиднішим способом убезпечити себе від непроханих візитів гризунів є поява в будинку домашньої тварини. Для цієї мети підходять коти певних порід і деякі різновиди собак (наприклад, такси). Ці тварини точно знають, як зловити щура.
 2. Спіймати гризуна допоможе звичайна пластикова пляшка об'ємом 5 літрів і вище. В бутель заливається трохи соняшникової олії, після чого її збовтують, щоб слизький розчин розподілився по стінках. На денце поміщається шматочок свою руку приманки, а бутель встановлюється під краєчком столу. Край столу і пляшки необхідно з'єднати за допомогою шматка щільного картону. Саму бутель важливо закріпити на підлозі за допомогою підручних матеріалів, щоб уникнути випадкового перекидання. Залишається чекати, коли щур потрапить в ємність в пошуках їжі і не зможе вибратися з-за змазаних маслом стінок.
 3. Якщо бутлі відповідного розміру в будинку не виявилося, можна спорудити пастку з 10 літрового відерця. Ємність необхідно на третину заповнити водою, а на поверхню помістити легке одноразове блюдце з приманкою. Стінки відра потрібно змастити маслом або сухим милом.
 4. Пастки для щурів на клейкою основі. Це досить простий метод позбавлення від гризунів, який не зажадає особливих витрат. Для виконання буде потрібно хороший клей і шматок картону. Необхідно нанести клей на одне сторону листа, а в центр помістити приманку (можна використовувати шматочок ковбаси).
 5. Також в якості приманки можна використовувати 3-літрову банку або квітковий горщик. Посудина перевертається догори дном, а під одну з граней горлечка ребром поміщається лінійка або інший підручний предмет. На кінець лінійки, що знаходиться всередині пастки, поміщається приманка. Коли щур захоче нею поласувати, підкладка втратить рівновагу, і тварина попадеться.

Вибираючи метод упіймання гризуна, варто враховувати, що після його виловлювання вам також треба буде подумати про те, як вбити щура. Якщо морально ви не готові до таких дій, найкращим виходом стане звернення в спеціалізовану службу.

Дератизацією гризунів займається величезна кількість компаній, і їх фахівці точно знають, як зловити щура. В їхньому арсеналі є як хімічні, так і технічні засоби. При хімічної дератизації експерти використовують спеціальні отрути, нешкідливі для організму людини і домашніх тварин.

Пастки для гризунів зі смертельними наслідками

 1. Для знищення щурів можна виготовити суміш з борошна і алебастру в пропорції 1: 1. Склад необхідно розкласти поруч з норами і поруч поставити ємності з водою. Наївшись кошти і запивши його водою, гризун приречений на смерть, так як вода розчинить гіпс, який потрапив в організм гризуна. Важливо розуміти, що цей метод не самий гуманний і прирече тварина на болісну смерть.
 2. Не варто забувати про пружинні мишоловки. Тим більше що їм на зміну прийшли пружинні капкани нового покоління. На відміну від мишей, щурів мають більшу масу тіла і більшими габаритами, тому класична мишоловка не завжди здатна утримати такого шкідника.
 3. Для винищення пацюків також винайшли таке пристосування, як електрична пастка. Вона являє собою невеликий будиночок, який необхідно розгорнути до оселі гризуна і чекати. У момент попадання щури в пастку її вражає розряд струму, який забезпечує миттєву смерть. Пастка забезпечена спеціальним індикатором, що позбавить вас від необхідності постійно перевіряти її вміст і сповістить про затримання порушника.
 4. Якщо ви вирішите самостійно вбити гризуна після упіймання в домашніх умовах, можна скористатися наступним методом. Помістити щура в звичайний пластмасовий контейнер. У чашці розвести соду з оцтом. Їх реакція виділить вуглекислий газ і задихнутися гризуна.

Заходи безпеки

Якщо сталася незапланована зустріч з щуром лицем до лиця, важливо зберігати спокій, але діяти швидко. Дуже добре мати під рукою лак для волосся або дезодорант, яким можна буде бризнути в обличчя тварини.

Тому займаючись їх виловом, необхідно себе убезпечити.

 • Завжди надягайте гумові рукавички, якщо збираєтеся контактувати з гризуном.
 • Ретельно перевірте всі ділянки тіла, які були в зоні доступу тваринного на предмет пошкодження. При виявленні найменшої подряпини, нанесеної щуром, негайно зверніться до лікарні.
 • Ретельно промийте всі області тіла, які контактували з гризуном.
 • Якщо збираєтеся поховати звірка, вибирайте місце, недоступне іншим тваринам.