Як зробити газон на дачі 7 послідовних кроків, рекомендації

7 послідовних кроків до ідеального дачному газону

Доглянута стильна галявина на дачній ділянці – мрія любителів благородного дизайну і тих, хто любить влаштувати пікнік біля власного будинку або спостерігати за пустують на акуратно пострижений траві дітьми. Як зробити газон на дачі своїми руками? Спробуємо розібратися.

Те, що газон на заміській ділянці поглинає тонни пилу і зволожує повітря, знають багато любителів здорового ландшафту. При цьому не на останньому місці виявляється естетика і практичність. Садово-парковий ансамбль або рясніє різнотрав'ям мавританський газон, класичний англійський газончик або спортивний ігровий майданчик – власнику дачі є з чого вибрати і чим здивувати гостей.

Як зробити газон на дачі своїми руками – послідовні кроки

Якщо хочеться створити незвичайний газон, що нагадує часи палацової розкоші, або приміряти на себе роль англійської королівської сім'ї, яка чинно проводить уїк-енд на свіжому повітрі, потрібно знати 7 секретних етапів створення бездоганного газону.

Крок 1. Вибір тип газону

Найцікавіший етап. Можна зібратися всією родиною і обговорити, який газон і для яких цілей потрібен. Це може бути майданчик для футболу і рухливих ігор з пружною подушкою постриженою трави або ж зона для пікніка в вигляді прямокутника з травою, на якій так зручно розстелити плед. На ділянці для відпочинку можна позасмагати або відпочити в кріслі-гойдалці після обіду.

Романтичним натурам підійде англійський газон з витонченими квітами, до якого слід ставитися, як до дуже ніжному шедевру. На одній ділянці можна використовувати зонування, яке допоможе розділити газони за призначенням.

Крок 2. Підбір посівного матеріалу

Які рослини будуть прикрашати газон або забезпечувати його функціональність, залежить від цільового призначення заміської майданчика. Для англійського варіанту підійдуть самі рідкісні, дорогі квіти, можливо, злегка зніжені. У цьому випадку основний акцент буде робитися на розкоші і вишукуванні. Спортивний майданчик передбачає посів спеціальної суміші газонних трав.

При будь-якому типі газону трави повинні бути багаторічними, адже майданчик створюється не на один рік. Перевага віддається холодостійких злакових рослин з насиченим зеленим кольором.

Для ігрової зони ідеально підійдуть:

 • костриця лучна;
 • мітлиця собача;
 • тонконіг дібровний;
 • тонконіг болотний (при підвищеній вологості ділянки).

Крок 3. Розмітка ділянки

Щоб газон вийшов потрібної форми і відповідних розмірів, слід ретельно виміряти площу за допомогою рулетки і нанести розмітку.

Коли кордону майбутнього майданчика будуть визначені, можна приступати до її вирівнювання та очищення.

Крок 4. Очищення ділянки і його вирівнювання

Для того щоб створити бездоганний газон, майданчик, на якій він буде розташовуватися, слід очистити від сміття. Прибрати необхідно великі і дрібні камені, викорчувати дерева і чагарники, подбати про те, щоб на ділянці не залишалося розбитого скла.

Коли все сміття, бур'ян і гілки будуть прибрані, можна приступити до вирівнювання поверхні.

 • Верхній шар землі знімається за допомогою лопати. Знятий шар не викидається, а складається гіркою поруч з майбутнім газоном.
 • Нижній шар не вимагає підготовки, якщо тільки він не має занадто щільну структуру. В цьому випадку його необхідно скопати.
 • Вирівнювання землі здійснюють за допомогою лопати. При цьому видаляються купини і нерівності.
 • Далі проводиться утрамбовка садовим катком.

Після підготовки поверхні слід знятий дерен рівномірно розподілити по периметру майбутнього газону і розрівняти його граблями. Для глинистих ділянок облаштовують дренажну подушку: 10 см гравію і стільки ж піску.

Крок 5. Висадка насіння

Посів насіннєвого матеріалу здійснюється при відсутності вітру. Грунт попередньо злегка зволожується.Поверх насіння засипають грунт, утрамбовують засіяний ділянку і поливають його за допомогою крапельної системи. Надалі також використовують метод розсіювання води, уникаючи струминного поливу.

При створенні мавританського або англійського газону необхідно враховувати вологостійкість і тіньовитривалість рослин. Підбирати слід такі види, яким ідеально підійдуть наявні умови вирощування.

Крок 6. Догляд

Коли рослини наберуть чинності і створять зелену масу на газоні, прийде час для грамотного догляду за створеної заміської майданчиком. Від того, наскільки правильно виконувати цю процедуру, буде залежати естетичність зовнішнього вигляду газону і його довговічність. Доглядати за газоном потрібно в цілорічному режимі, так, щоб була помітна дбайлива рука власника ділянки.

При цьому догляді передбачені:

 • систематичний полив за допомогою автоматизованої системи;
 • стрижка трави;
 • підживлення рослин;
 • боротьба з бур'янами;
 • скошування трави восени.

Крок 7. Підготовка до зимівлі

Зимові холоди – не привід для того, щоб газон зазнав будь-які зміни і зажадав заміни на наступний рік. До зими слід готуватися ретельно і заздалегідь.

За місяць до передбачуваних холодів скошується газонна трава. Майданчик розрівнюють граблями. При настанні сезону осінніх проливних дощів не слід ходити по газону. Також при випаданні снігу слід уникати створення фізичного навантаження на газонної майданчику.

висновок

Ми дізналися, як зробити газон на дачі, не вдаючись до допомоги фахівців. Це абсолютно нескладно, якщо використовувати перераховані поради. При цьому можна дати повну волю фантазії і доповнити прибудинкову територію ландшафтними шедеврами.

Якщо вже і розбивати газон на ділянці, то неодмінно з королівським розмахом. Щоб радував око кожен день.