Японський масаж обличчя 3 різновиди, 11 ефективних вправ

Секрети краси східних жінок, або 11 вправ японського масажу обличчя

Японський масаж обличчя – послуга, яку сьогодні пропонують більшість салонів краси і SPA. Однак нітрохи не поступаються в ефективності і домашні техніки. Секрет ідеальної шкіри японок буквально лежить на кінчиках пальців.

Спеціаліст косметології знає, що японський масаж обличчя дозволяє виправляти дрібні і серйозні прояви віку, мімічні зморшки, інші недоліки. Масажисти буквально «ліплять» на обличчі те, що жінка хоче побачити в відображенні. Регулярне проведення самомасажу за технологіями японських докторів – то, що допоможе домогтися бажаного, не виходячи з власної спальні.

Що таке японський масаж обличчя

Цей різновид масажу з'явилася в далекій давнині. Знадобилося не одне століття, поки технології впливу на шкіру стали настільки популярні. До речі, в 2006 році до цього доклала руку популярна сьогодні Танака Юкуко (стиліст, автор бестселера, косметолог і масажист). Саме ця легендарна жінка подарувала сотням тисяч жінок безопераційний метод корекції форми обличчя і стану шкіри.

Сенс техніки в тому, що вплив (з невеликим зусиллям, але без фанатизму) на ділянки шкіри і підтримують м'язи відбувається через ті зони, де ховаються лімфатичні вузли. Викликаний відтік лімфи підсилює кровообіг і тонус м'язів, токсини зникають разом з ненависними недоліками на обличчі і шиї.

Техніки японського масажу

Косметологи визнають, що японська методика ефективна в сфері омолодження, і активно застосовують масаж в своїй практиці. Сьогодні виділяється трійка найефективніших виду масажу.

 • Асахі, Який, в свою чергу, підрозділяється на два підвиди:
  • лімфатичний (поверхневий) Асахі. Уповільнює перші і явні ознаки віку, вирівнює колір обличчя, допомагає шкірі позбутися від зайвої вологи і т. Д .;
  • глибокий Асахі. Впливає на м'язову структуру особи, робить контур чітким, ефективно бореться з проблемами судин, капілярів, і т. Д.
 • шиацу – це цікавий точковий масаж, спрямований на розслаблення м'язів шляхом тривалого тиску на точки впливу. Ця техніка підсилює кровообіг, ефективно стимулює відновлення втрачається з віком еластичності.
 • Кобідо – техніка, яка заспокоює завдяки ніжним, повільним і максимально плавним рухам. Руки впевнено рухаються у напрямку кровотоку, але опрацьовуються, знову ж таки, тільки спеціальні «активні» точки особи, голови і шиї.

Кожна з перерахованих технік унікальна і вимагає певних знань і регулярного відточування умінь. Найбільш простий в самостійному вивченні масаж Асахі (інакше його називають Zogan).

Чи всім дозволений японський масаж Асахі

Японський масаж має свої протипоказання, як і будь-який інший. Серед них практично всі захворювання шкіри, що супроводжуються висипанням або зміною структури дерми, включаючи прояви алергій.

Крім того, заборонено масаж ще й тим, хто страждає від:

 • захворювання лімфатичної, кровоносної систем;
 • ГРЗ, ГРВІ (запалені лімфовузли чіпати не можна);
 • утворень на шкірі, навіть якщо вони не онкогенних.

Також доведеться відкласти самонавчання японським технікам і тим, чия шкіра пошкоджена (поріз, укус, подряпина, операція).

Правила, якими варто керуватися

Перш ніж почати молодіти, використовуючи масаж Асахі, слід ознайомитися з деякими правилами. Їх небагато, але кожен пункт важливий для досягнення результату.

 1. До початку сеансу шкіра ретельно очищається, залишки декоративної косметики потрібно прибрати.
 2. Танака Юкуко рекомендує займатися самомасаж тільки в хорошому настрої.
 3. Процедура повинна бути регулярною. Тільки систематичні заняття дозволять швидко відзначити поліпшення.
 4. Не варто працювати з сухою шкірою. Можна і потрібно використовувати улюблені масла, молочко косметичне, улюблений крем.

Для наочності – фото ліній лімфотоку, яким слід керуватися при самомасаж.

Покрокова інструкція Асахі

Японський масаж Асахі виконується строго по пунктам. Необхідно регулювати тиск кистей на шкіру: кров повинна доливати до массируемим ділянкам, але неприємних відчуттів необхідно уникати. Час проведення – ранок (в ідеалі), відніме близько 15 хвилин.

Ступінь перша: лоб і відстань між бровами

Трьома пальцями обох рук з хорошим, але не надмірним зусиллям рухаємося від середини лоба по 3 напрямкам: спочатку плавно прямуємо до скронь уздовж брів, потім – нижче до вушних раковин, після – до ключиць (зверху вниз), як завершальне рух.

Ступінь друга: навколо очей

Зусилля не постачається, тільки легке натиснення. Спочатку рух всієї подушечкою вказівного пальця уздовж всього очі (по нижньому століттю), в напрямку від скронь до перенісся. Потім, те ж саме – по верхній повіці. Після – широкий рух вказівного пальця від скронь до середини вуха.

Крок третій: куточки рота

Двома пальцями із зусиллям проходимо через куточки губ в напрямку до очей. Потім, не перериваючись, переходимо до скронь і трохи опускаємося до середини вуха. Друге рух – оперізує. Від середини підборіддя навколо рота з невеликим тиском до носо-губної складки. Потім пальці знову повертаються до підборіддя, і рух повторюється.

Ступінь четверта: носогубні складки і перенісся

Починається рух у крил носа. Вказівні пальці рухаються вниз через носогубні складки, потім – вгору, до перенісся. Знову вниз. Можна повторити 2-3 рази. Закінчувати рух потрібно, відвівши пальці від крил носа до хряща вушної раковини.

Ступінь п'ята: щоки, вилиці, овал обличчя

Потрібно впертися підборіддям в ліву долоню, як би обхоплюючи нижню щелепу рукою. Кісточкою великого пальця потрібно масажувати знизу-вгору у напрямку від місця, де закінчується жувальний м'яз до скроні. На скроні потрібно зупинитися на 2-3 секунди, потім рушити вниз. Аналогічно і з іншого боку особи.

Ступінь шоста: нижня частина обличчя

Для цієї вправи потрібно звести передпліччя обох рук перед собою. Підстави долонь впираються в губи. З зусиллям розведіть підстави долонь до скронь, як би піднімаючи щоки в долонях. Повторити 3 рази.

Ступінь сьома: середня частина обличчя

Задіємо обидві руки одночасно, встановивши 2 або 3 пальці з боків носа. З зусиллям відводимо їх через вилиці до скронь і м'яко опускаємо долоні вниз по шиї.

Ступінь восьма: середня і нижня частина обличчя

Підстави долонь встановіть на підборіддя. З зусиллям розведіть їх через куточки губ до скронь.

Ступінь дев'ята: друге підборіддя

Ця вправа також виконується ребром долоні, але спочатку справа, потім зліва. Підборіддя спирається на ребро долоні знизу. Рука рухається до вуха з помітним зусиллям, повторити 3 рази.

Ступінь десята: поперечні лобові зморшки

Щоб уникнути або прибрати поперечні зморшки, необхідно масажувати лоб зигзагоподібними рухами зліва направо і назад. Можна проробляти цю зону трьома пальцями або кісточкою біля основи великого пальця.

Ступінь одинадцята: завершальна

Щоб на власні очі побачити, як правильно проводити масаж обличчя японський, можна звернутися до відео, яких дуже багато в інтернеті.

Можливі ускладнення і способи боротьби з ними

Якщо після одного або декількох процедур самомасажу з'явилися дивні висипання, які швидше за все, не пов'язані з жіночим циклом, захворюванням, жирною їжею або великою кількістю солодкого, масаж краще припинити.

Крім висипань, можуть розчарувати ще кілька ускладнень.

 1. Ранкові набряки. Зазвичай такий ефект дають або процедури на ніч, або маслянисті основи, які використовуються для ковзання рук по шкірі обличчя. Для усунення набряклості необхідно замінити косметичний засіб і перенести процедури для краси і молодості на ранок або день.
 2. Купероз. Це скоріше не побічний ефект, а протипоказання до масажам будь-яких видів.Необхідно обговорити можливість самомасажу з дерматологом. Якщо купероз не прихопив всі обличчя, а лише частини, потрібно пропускати уражені зони і масажувати інші. У складі масажною основи повинен бути гесперидин.
 3. Запалі щоки, обвисання шкіри. Це пов'язано із зайвою розтягуванням шкіри, яке може бути обумовлено або надмірної додається силою, або малою кількістю масажною основи.

Дотримуючись простих правил і не впадаючи в крайності, кожна жінка може використовувати японський масаж на благо своєї краси і молодості.

Корисні поради для жінок після 30, 40, 50 років

Якщо для молодих дівчат від 20 до 30 років масаж обличчя Асахі несе в основному тонізуючий і загальнозміцнюючий ефект, то після 30-40 років слід трохи уважніше поставитися до стану своєї шкіри.

Пам'ятайте, що:

 • не варто пропускати сеанси, нехай масаж стане щоденною обов'язковою процедурою краси;
 • підбирати крему потрібно за віком і станом шкіри (для жирної шкіри 60+ не варто використовувати креми 20+ на основі жиру);
 • для очищення шкіри краще використовувати вікові засоби і електричні щітки;
 • після масажу і до нанесення вікового або ліфтинг-крему потрібно промокнути особа серветками.

У нього можна додати:

 • масло виноградних або мигдальних кісточок для жирної шкіри (або абрикосове, кунжутне);
 • масла звіробою, кокосове, з авокадо або какао, а також масло жожоба для сухої і стягнутої шкіри.

Також для створення масажною основи можна використовувати пару крапель ефірних масел хорошої якості (вони коштують дорожче, не містять шкідливих речовин). На упаковках написано про корисні властивості таких масел, можна легко вибрати саме те, що потрібно.

Відгуки жінок

Довго звикала до незвичайних рухів. Руки так і норовлять поплескати і розім'яти 🙂 Десь через пару тижнів звикла і поки задоволена результатом. Щічки рожеві, шкіра сяє. Все як треба! »

Я почала займатися самомасаж після того, як пройшла курс у свого косметолога. Через тиждень я помітила, що шкіра стала пружною, мої міжбровні зморшки практично повністю зникли. Я не вірила, що масаж працює, думала – від старості не втечеш. А тепер роблю все сама. Так що японський масаж працює, я перевірила на собі ».

Вероніка, 42 роки.

Я цілий рік шукала будь-яку допомогу проти мімічних зморшок, які не турбували мене в 25-35 років, а до 40 стали видні ну дуже добре. Скуповувала дорогі ліфтинг-крему, антивікові кошти. Потім натрапила на книгу про японському масажі і почала щовечора приділяти цьому 10-15 хвилин після вечірнього вмивання. Результат бачу вже зараз, і він вартий того, щоб я затрималася в ванні на кілька хвилин і продовжувала курс 🙂 Рекомендую ».

Дівчата, спробуйте масаж асахі будинку! Нічого складного немає, головне – добре вмитися і робити по суворої інструкції. У мене навіть прищики і чорні точки пропали. А ще розпрощалася з мішками під очима і навислим століттям ».

висновок

Відгуки, як один, кричать про те, що японський масаж Асахі або Zogan (читається «Цоган») буквально не може не допомогти. Якщо немає протипоказань, але є вільні 10-15 хвилин в день вранці, варто урізноманітнити догляд за власним обличчям цією технікою.

Завдяки простим і ритмічним рухам кров починає рухатися швидше, шкіра позбавляється від непотрібних мертвих клітин, відновлюється еластичність. Одним словом, при дотриманні інструкції шкоди немає ніякого. Тільки плюси. Чому б не спробувати?