Кето дієта меню на тиждень для жінок і чоловіків, протипоказання

7 переваг кето-дієти для схуднення + протипоказання

Кето дієта – що це? Можливість вилікувати деякі захворювання або один з численних способів схуднення? У чому її слабкі та сильні сторони? Кому вона підходить? Які продукти можна включати в раціон? Наскільки це харчування ефективно для корекції фігури?

Відомості про кетонової дієті настільки суперечливі, що хотілося б спочатку розібратися в нюансах, а тільки потім пробувати нову методику, чи не так? Саме цим ми зараз з вами і займемося.

Історія появи дієти

З давнини людям було відомо таке неврологічне захворювання, як епілепсія, або «епілепсія». Людина раптово втрачав свідомість і бився в судорожному припадку, при цьому з рота часто йшла піна. Навколишні завжди приходили в жах, адже ніхто не міг пояснити причини нападів. Вважалося, що такі люди відзначені або божою благодаттю, або в них вселялися демони.

Стародавні часи

Ще за часів Гіппократа хвороба називали «священної», сам цілитель вважав її передається у спадок, а причина, швидше за все, криється в патології мозку. Але прості люди вважали «падучу» проявом потойбічних сил, намагалися лікувати напади молитвами, строгим постом, змовами.

Якщо людина чогось не може зрозуміти і пояснити, він цього боїться. Епілептики у свій час були гнані, існували навіть спеціальні обителі, де вони ховалися від жорстокого світу.

Багато лікарі намагалися знайти причину хвороби і ліки від неї. Клінічну картину захворювання написав і великий Авіценна, який також страждав нападами епілепсії. На щастя, переслідування епілептиків було недовгим, навіть церковники перестали вважати цих людей породженням зла, оскільки дуже багато святих, пророків, та й просто видатних людей страждали «падучої».

В даний час хворі на епілепсію ведуть нормальний спосіб життя, але їм необхідно все життя приймати протисудомні препарати.

Ще Гіппократ з'ясував, що пост і голодування допомагають уникнути нападів. Навіть в Євангелії є згадка про сприятливу дію молитов і посту на людей, одержимих бісами, можливо, саме про епілепсію і йшлося. Але справжні дослідження почали проводити тільки на початку двадцятого століття.

Вимушена відмова від їжі дійсно виявився ефективним проти нападів, але людина без їжі прожити не може, тому голодування надавало короткочасний результат. У вчених з'явилося припущення, що організм під час голоду активно починає використовувати жирові запаси в якості необхідної енергії для підтримки життєдіяльності.

Так з'явилися перші передумови для створення низкоуглеводной дієти. Відомо, що вживання вуглеводів стимулює вироблення великої кількості глюкози, яка так необхідна для живлення мозку. Якщо обмежити вуглеводи в раціоні, то печінку буде перетворювати жир в жирні кислоти і кетонові тіла. Останні використовуються мозком як джерело енергії замість звичної глюкози. А підвищення кетонових тілець в крові знижує ризик епілептичних припадків.

Наш час

Кетогенная дієта була розроблена в двадцятих роках минулого століття для лікування епілепсії у дітей. Вона має на увазі вживання помірної кількості білка, багато жиру і практично повна відсутність вуглеводів.

Перші протисудомні препарати з'явилися в продажу в 1938 році, а до цього епілептичні припадки стримували виключно за допомогою кето-дієти. Але такі п'ятдесят років її практично перестали використовувати, адже вже існували ефективні ліки від епілепсії, навіщо ж мучити свій організм обмеженим раціоном.

В середині дев'яностих років на телеекрани вийшов невеликий сюжет, в якому показані муки маленького дворічного хлопчика – у нього епілепсія була в настільки важкій формі, що не минало жодного дня без нападу.

Подальше вивчення кето харчування показало, що воно допомагає не тільки знизити прояви епілепсії, але і ефективно при ожирінні, онкології, цукрового діабету, захворюваннях нервової системи, хворобах Альцгеймера і Паркінсона, розсіяному склерозі та аутизм.

Що таке кето дієта – суть і принципи харчування

Як поведе себе організм, якщо з його звичного раціону практично повністю прибрати вуглеводи – основне джерело енергії? Швидше за все, він почне шукати альтернативні способи поповнення харчування.

При кетонової дієті їм є жир, який активно «висмоктується» як з продуктів харчування, так і самого організму. Печінка починає виробляти кетонові тіла – вони-то і є замінником глюкози, беруть участь в окисленні жирних кислот, а також дають енергію внутрішнім органам, включаючи мозок. Цей процес називається кетозом.

принципи дієти

Кетонові дієта має на увазі наступне добове споживання білків, жирів і вуглеводів:

 • білок – 1-2 г на кожен кілограм ваги;
 • вуглеводи – мінімум 10-15 г, але не більше 100 г;
 • жири – все решта калорії.

Виходить, що з раціону необхідно прибрати бистроусвояемие вуглеводи – кондитерські вироби, солодощі, випічку, фастфуд і напівфабрикати, залишивши тільки кілька «повільних» вуглеводів.

Існує чимало різновидів дієт. Практично всі вони засновані на обмеженні вуглеводів і вживанні великої кількості білкової їжі. Принцип кетонової дієти – високожирні харчування. Саме цим вона і відрізняється від всіх інших методик.

Які процеси відбуваються в організмі при переході на кетонові дієту?

 • Після останнього прийому вуглеводної їжі необхідно не менше 12 годин, щоб організм «з'їв» всі наявні запаси глюкози.
 • Протягом наступних двох діб починається витрата глікогену, який міститься в печінці і м'язах.
 • На третій день дієти організм шукає альтернативні джерела енергії, замінюючи в результаті вуглеводи на жири і білки. При цьому в крові значно збільшується кількість кетонових тілець.
 • Через тиждень відбувається повна перебудова метаболізму. Тіло адаптується до відсутності вуглеводів і налаштовується на кетогенная стан.

Що таке кетоз і навіщо потрібно в нього входити

Кетоз – це фізіологічний стан організму, яке виникає при введенні в раціон великої кількості жирів і обмеження вуглеводів. Якщо в крові недолік глюкози, то організм шукає інші джерела енергії, в даному випадку розщеплюючи жир, одержуваний з їжі, а також жирові відкладення тіла. У крові підвищується рівень кетонових тілець, які і є замінником глюкози.

Дієтичний кетоз дозволяє:

 • підвищити рівень розщеплення жирової тканини, що сприяє схудненню;
 • знизити апетит і тягу до солодощів;
 • поліпшити когнітивні функції мозку;
 • зменшувати запальні процеси в головному мозку, а також благотворно впливати на багато нейродегенеративні захворювання;
 • сприяти поліпшенню фізичної форми, оскільки жири і кетони розщеплюються значно повільніше, ніж глюкоза, що дає можливість тренуватися довше і продуктивніше;
 • діяти як профілактичний засіб проти розвитку онкологічних захворювань.

Також медиками було відзначено, що дотримання кето-дієти благотворно впливає на працездатність мозку і нервову систему в цілому. Людина стає більш уважним, зосередженим, менш дратівливим.

Що потрібно зробити, щоб увійти в дієтичних кетоз? це:

 • як мінімум один тиждень дотримуватися кето-дієту, обмеживши себе в швидких вуглеводах;
 • ввести в раціон жири, тваринні білки і овочі.

Обов'язково як мінімум півгодини в день приділяйте увагу фізичним навантаженням, щоб підтримувати м'язову масу в тонусі. Дотримуйтесь водний режим, обсяг рідини можна збільшити вдвічі.

Ознаки кетоза:

 • зниження апетиту;
 • відсутність бажання з'їсти солодощі;
 • дихання і сеча набувають аромат фруктів через великий вміст ацетату;
 • з'являється відчуття легкості, бадьорості та енергійності;
 • почуття спраги, сухість ротової порожнини;
 • прискорене сечовипускання;
 • втрата ваги.

види дієти

Існує кілька різновидів кетонової дієти.

Класична

Полягає практично в повній відмові від вуглеводної їжі. Зміст вуглеводів в добовому раціоні не повинно перевищувати 20 м Цей вид дієти досить строгий, тому рекомендується при відсутності фізичних навантажень.

циклічна

Більш щадна форма, що дозволяє в певні дні насичувати організм вуглеводної їжею (5-7 г на 1 кілограм тіла). Дієта будується за принципом – п'ять днів на тиждень витримується кето дієта, а протягом останніх двох днів можна харчуватися, використовуючи звичний раціон.

Це спортивний вид харчування. У тренінгові дні (до і після фізичних навантажень) допускається додавання в меню вуглеводів. Завдяки цьому організм поповнює енергетичні запаси і збільшує витривалість.

В інші дні слід дотримуватися класичної кето-дієти.

Показання для дієти

Кетонові дієта призначається лікарем в якості профілактики або лікувальної терапії, особливо вона корисна людям, що страждають епілепсією.

Крім того, цю дієту часто використовують для зниження маси тіла, а також для корекції фігури, коли необхідно трохи «підсушити» м'язи.

Наскільки ефективна кетонові дієта для схуднення

Якщо змінити принцип харчування, практично повністю замінивши вуглеводи жирами, то печінку почне виробляти кетонові тіла, які і стануть основним постачальником енергії. Відсутність глюкози в крові різко знизить рівень інсуліну – гормону, який в тому числі відповідає і за спалювання жирових запасів.

Кетонові дієта для схуднення при дотриманні всіх правил її застосування досить ефективна для зниження маси тіла.

Думка лікарів про дієту

Медики і дієтологи в один голос говорять, що зловживання кето-дієтою може привести до розвитку діабету і жирового гепатозу. Вони категорично проти подібної методики, якщо тільки дієта не складена грамотним лікарем в терапевтичних цілях. При цьому пацієнт знаходиться під наглядом і жорстким контролем, у нього регулярно відстежують зміни в крові і сечі.

Послідовники дієти вважають, що організм спалює жирові запаси. Однак це не так. В першу чергу він перетворює в енергію жир, отриманий з їжі, що з'їдається. Щоб «розкупорити» стратегічні запаси і почати активно від них позбавлятися, необхідно створити дефіцит калорій в організмі, тобто витрачати енергії більше, ніж отримувати з їжею.

Кетонові дієта не збалансована. Багато продуктів автоматично потрапляють під обмеження. Жити в такому режимі дуже складно. Мінуси такого харчування значно перевищують плюси.

Так, ви дійсно схуднете, але у багатьох це відбувається за рахунок виведення зайвої рідини з організму, а різке обмеження вуглеводної їжі призводить до гіпоглікемії, різким змінам настрою, проблем з травленням, освітою ниркових каменів, зміни ліпідів крові.

До того ж кето дієта часто провокує ускладнення хронічних захворювань. Ви можете навіть і не знати, що у вас є камені в жовчному міхурі, але жирна їжа зрушує їх з місця, і добре ще якщо напад вдасться пікірувати, а не потрапити на операційний стіл.

Чи потрібно ризикувати своїм здоров'ям?

Дозволені і заборонені продукти

Меню кето дієти має складатися з таких продуктів:

 • Телятина і яловичина;
 • свинина;
 • птах;
 • Риба та морепродукти;
 • яйця;
 • молочні та кисломолочні продукти, включаючи сир і сир високої жирності;
 • протеїнові безвуглеводних коктейлі.
 • Кокосове масло;
 • горіхи і насіння, а також пасти з них;
 • рослинні масла;
 • авокадо.
 • Коричневий рис;
 • гречка;
 • вівсянка;
 • несолодкі овочі, що не містять крохмаль;
 • зелень.
 • чай;
 • кава без кофеїну;
 • чиста вода.

Категорично заборонено вживати в їжу:

 • кондитерські вироби, включаючи цукор і всілякі солодощі;
 • сухофрукти;
 • хлібобулочні вироби і випічку;
 • практично всі фрукти, виключаючи грейпфрут або кислі сорти зелених яблук;
 • крахмалосодержащие, а також солодкі овочі;
 • напівфабрикати;
 • ковбасні вироби і копченості.

Зразкове меню на тиждень для жінок і чоловіків

Тижневий раціон для чоловіків

Тижневий раціон для жінок

Рецепти страв

Меню на кето дієті можна зробити дуже різноманітним і приготувати безліч смачних страв, головне, проявити фантазію.

Фото: https://pixabay.com/photos/cauliflower-vegetables-pot-cook-3170062/

Суп-пюре з цвітної капустою

 • кольорова капуста – 300 г;
 • курячий бульйон – 1 склянка;
 • вершки – 30 мл;
 • масло вершкове – 20 г;
 • твердий сир – 50 г;
 • цибулина;
 • сіль і перець за смаком.

Розберіть капусту на суцвіття і покладіть її в киплячу воду. Поки вона вариться, поріжте дрібно цибулю і підсмажте його до золотистого кольору на розтопленому вершковому маслі. Капуста подрібнюється блендером і закладається в киплячий курячий бульйон. Туди ж додається цибуля, вершки і сир. Проваріть суп на повільному вогні десять хвилин, посоліть і покладіть улюблені спеції.

запечена скумбрія

 • тушка скумбрії;
 • ріпчаста цибуля – 1 велика головка;
 • 2 помідори;
 • половинка лимона;
 • спеції і сіль за смаком.

Обробити скумбрію, і натріть її сіллю і спеціями. Лук поріжте півкільцями, підсмажте до золотистого кольору і разом з дрібно нарізаними томатами покладіть всередину тушки. За спинці зробіть кілька надрізів, помістіть туди часточки лимона.

Загорніть рибу у фольгу і запікайте в духовці півгодини при температурі 200 ° С. Потім відкрийте фольгу, і залиште запікатися ще на десять хвилин, щоб скумбрія придбала золотистий колір. Готову рибку збризніть лимонним соком.

Протипоказання до кетонової дієті

Не варто сідати на кето-дієту людям, що страждають будь-якою формою діабету, оскільки скачки інсуліну в крові можуть спровокувати погіршення. Також її не рекомендують тим, хто скаржиться на шлунково-кишкового тракту, жовчнокам'яну хворобу, серцево-судинні захворювання, проблеми з обміном речовин.

Користь подібне харчування не принесе дітям і підліткам, якщо тільки вони не страждають на епілепсію, а також літнім людям і в період відновлення після важких захворювань.

Призначити кетонові дієту вправі тільки лікар, самолікування неприпустимо.

Часті і рідкісні побічні ефекти

Кето харчування для схуднення не бажано використовувати більше ніж один тиждень. Велика кількість кетонових тілець в крові може спровокувати отруєння – кетоацидоз.

Чоловікам набагато складніше дотримуватися дієти, ніж жінкам, особливо якщо вони зайняті важкою фізичною працею. Для фізичних зусиль необхідно, щоб в м'язи надходила глюкоза, що повністю виключається при подібному принципі харчування. Тому представники сильної статі часто відчувають слабкість і дискомфорт.

В тій чи іншій мірі можуть проявлятися такі побічні реакції організму.

 • Збільшується рівень «шкідливого» холестерину через великої кількості насичених жирів, що знаходяться в м'ясних продуктах тваринного походження. Це загрожує розвитком серцево-судинних захворювань, атеросклерозу. Щоб уникнути негативних наслідків, рекомендується вживати в їжу якомога більше риби і морепродуктів, рослинні жири.
 • Запори і проблеми з травленням. Вводите в раціон клітковину – зелені овочі та свіжу зелень.
 • Втома і слабкість. Згодом організм адаптується, і людина відчуває прилив сил, але у кожного це відбувається по-різному в залежності від індивідуальних особливостей.
 • Авітаміноз. Оскільки дієта не збалансована, то організм недоотримує необхідні йому вітаміни і мінерали. Саме тому дотримуватися дієти без рекомендацій лікаря більше одного тижня вкрай небажано. Обов'язково приймайте комплекс вітамінних препаратів.

Плюси і мінуси

переваги:

 • входження в кетоз дозволяє зменшити епілептичні напади;
 • профілактика онкології завдяки окислювальним процесам в ракових клітинах;
 • нормалізується рівень глюкози в крові, що знижує ризик розвитку цукрового діабету;
 • регулюється жировий баланс шкіри, зникають шкірні висипання;
 • стимулюється мозкова активність;
 • знижений ризик виникнення нервово-психічних захворювань, а також аутоімунних, включаючи хворобу Паркінсона, Альцгеймера, інших проявів деменції;
 • відбувається природна зміна метаболізму, при цьому людина втрачає жирові відкладення, але організм не відчуває стресу.

недоліки:

 • харчування не збалансовано;
 • запах ацетону;
 • велике бажання з'їсти вуглеводну їжу, особливо в перші дні;
 • млявість, слабкість, дратівливість, безсоння – всі ці симптоми зникнуть після того як людина увійде в кетоз;
 • можливі проблеми з травленням, запор;
 • ризик кетоацидозу.

Відгуки та результати

 • «Ця дієта потенційно шкідлива. У неї безліч протипоказань і негативних наслідків. До того ж правильно скласти раціон зможе не кожен. Та й наші продукти з супермаркетів для цих цілей не годяться ».
 • «Результат вразив – за місяць пішло 10 см об'єму на талії!»
 • «Такий режим харчування підійде не всім. Позитивний ефект є, але можна геть зіпсувати собі обмін речовин. А якщо хтось страждає якими-небудь захворюваннями, то їм взагалі треба забути про будь-які дієтах ».
 • «Просиділа на дієті чотири місяці. Схудла на 7 кг, але при цьому додатково займалася тричі на тиждень на силових тренажерах, та й загальну добову калорійність знизила до 1500 ккал. Так що навіть сказати не можу, від чого втратила вагу. Але на кето більше не сяду – жир і білок вже в мене не лізе. Підтримую вага іншої методикою ».
 • «Дослідним шляхом з'ясувала, що цей спосіб схуднення не для мене. Пробувала двічі, але через три дні після початку самопочуття було просто жахливе ».
 • «Це не дієта, це спосіб життя. Не можна на ній просидіти тиждень і чекати результатів. На кето потрібно жити. Саме про це мені довго розповідала подруга. Так, у неї дійсно приголомшливі результати, але я не змогла подолати «кето-грип» – на п'ятий день було реальне відчуття, що я сильно захворіла ».
 • «За три місяці – 10 кг! Але дієта підходить виключно для справжніх м'ясоїдів і непитущих ».
 • «Схоже, що вага пропадає виключно за рахунок втраченої води. Постійне почуття розбитості, депресія. Дієта підходить далеко не всім ».
 • «Я просто Пурхаю! Сита, щаслива і легка, як пушинка. Чудо, а не дієта! »

висновок

Як бачите, відгуки про дієті найсуперечливіші. Кому-то вона підійшла ідеально, а хтось себе вже через три дні відчуває старої руїною. Перш ніж переходити на кето харчування, відвідайте лікаря, здайте аналізи, бажано сходити на консультацію до хорошого дієтолога.

У будь-якому випадку постарайтеся знайти якомога більше інформації про кетонової дієті з різних джерел. Про неї пишуть різне, і безліч тонкощів і нюансів різняться або зовсім не відповідають дійсності.

Добре подумайте перед тим, як іти кетонової дієті. Будьте здорові!