Що їдять хрущі і хто їсть їх факти, опис, методи боротьби, личинки, відео

Чим люблять поласувати хрущі?

Хрущі знайомі нам з дитинства. Перший хрущ знаменує початок літа і теплих вечорів, привертає увагу оточуючих великим розміром і цікавим шумом. Хлопці люблять спостерігати і піклуватися про комах.

Діти виловлюють комашку, садять в банку або коробку, приносять додому. У цей момент виникає питання, що їдять хрущі в домашніх умовах і небезпечні вони? Чим таким нагодувати, щоб довше жив і радував веселим дзижчанням. Розглянемо також, в чому шкода від хруща.

Опис хрущів

Багато симпатизують травневим жукам, але садівники НЕ радіють їх появи.

Вони знають про обжерливості личинок і дорослих особин, особливо досягли успіху жуки в поїданні рослин. Відомо, що в Німеччині і Франції була екологічна катастрофа через розмноження жука в такій кількості, що ліси зникали практично повністю.

Ця біда існувала в Європі до 50-х років, відомі способи кінця йому ще не допомагали. Шкідництво закінчилося після створення пестицидів.

Хрущі є родичами скарабея, відносяться до сімейства пластинчатовусих. Самці виглядають велично за рахунок віялоподібних вусами з семи пластинок, у самок тільки шість. Комахи мають червоно-бурий і чорний окрас, покриті волосоподібними лусочками.

Всі однаково харчуються, але є й відмінність: західні жуки вибагливі, харчуються тільки живою зеленню, намагаються уникати гнилих рослин. Східний тип харчується всім. Відрізнити вид може тільки фахівець. Що їдять ці хрущі, щоб вижити?

Чим харчуються шкідники?

Смакові переваги змінюються в міру розвитку хруща, адже ротова частина розвивається по-різному. Дорослі особини вилітають на полювання в теплу погоду в травні.

Хрущі поїдають квітки і листя, молоді пагони, плодово-ягідні дерева, лісові насадження. Особливо воліють:

Вони настільки ненажерливі, що навіть поїдають тую, стійку до багатьох шкідників. Основне харчування припадає на період розмноження і активного росту протягом усього місяця. Жуки воліють є живі рослини. Зірвані листя в домашніх умовах не викликають апетиту. Дорослі комахи менш ненажерливі і небезпечні, ніж личинки хруща.

Проживання в домашніх умовах

Експериментатори пробують забезпечити умови для проживання жука. Найпоширеніший спосіб – це коробочка з зірваною травою, але з вищесказаного зрозуміло, що ці умови не придатні для проживання хруща. І їдять вони просту траву, незрозуміло. Досвідчені натуралісти рекомендують поселити комаха в горщику з садової землею.

Доросла комаха проживе максимум тиждень, на свободі живуть 1,5 місяці в активний період шлюбних ігор, який починається в травневі вечори, в суху погоду.

У цей період самки відкладають 60-90 яєць і, відклавши останні кладку, гинуть. Самці вмирають раніше, виконавши функцію запліднення. А ось личинка, поступово виростаючи, проживає набагато довше. Харчуються шкідники добре, а чи бувають вони з'їденими інший живністю?

Хто поїдає хрущів?

Головні пожирачі хруща і личинок – птиці, дикі тварини. Тому садівники роблять шпаківні для збереження врожаю. Шпаки з'їдять із задоволенням хруща.

Перерахуємо любителів поїсти комашку:

Хрущі – хороша наживка для рибалки, їх дуже полюбила їсти риба за їх розмір і смак.

Як боротися зі шкідниками?

Городники застосовують комплексні заходи боротьби. Пізньої весни і влітку личинки повзуть ближче до тепла, в таку пору копають землю для посадок. Легко знайти їх на поверхні і знищити, значно зменшується кількість. Хрущі не люблять азот, бувалі садівники рекомендують по периметру території садити біла конюшина, який робить доступним азот для ґрунту.

Комахи не люблять запахи люпину, бузини і хрестоцвітних (різних сортів капусти).Залучайте на ділянку шпаків, Прикормлюємо їжачків. Обробіть землю розчином цибулиння. На 1/3 в відро внесіть лушпиння, залийте теплою водою і витримайте 5 діб. Після цього розчин розбавляйте водою 1: 1 і поливайте грунт.

Використовуйте між рядами промислові інсектициди: «Антихрущ», «Немабакт», «Базудин», «Землин». Вони рятують від шкідників зелень, до того ж безпечні для домашніх тварин і людини.